22 | 05 | 2018
Asystentura Comeniusa PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dziennik Derya Sarkaya Derya Şarkaya's Diary .

comenius.gif

Od 15 października gości w naszej szkole pani Derya Sarkaya – asystent językowy w ramach projektu Socrates-Comenius.
Pani Sarkaya pochodzi z Turcji i jest studentką anglistyki na Anadolu University. Asystentka posiada wiele zainteresowań i umiejętności. Badminton, kręgle, malarstwo, gra na tureckim instrumencie smyczkowym ‘saz’ oraz taniec "Atabari" to tylko niektóre z jej licznych pasji.
Celem wizyty w Zespole Szkół nr 8 jest poznanie polskiego sytemu edukacji, uczestniczenie jako obserwator w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli różnych przedmiotów, prowadzenie lekcji języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych oraz szerzenie wiedzy uczniów o kraju swojego pochodzenia w ramach Koła Języka i Kultury Tureckiej. Przewidziana jest również pomoc Asystenta w pracy z uczniami szczególnie uzdolnionymi, jak i z uczniami mającymi trudności w nauce. W ramach asystentury pani Derya Sarkaya będzie także uczestniczyła w realizacji zadań wynikających z udziału szkoły w europejskim programie Socrates-Comenius. Asystentka będzie brała udział w uroczystościach szkolnych i obchodach rocznic państwowych kraju goszczącego oraz będzie uczestniczyła w różnych zajęciach oraz imprezach rozrywkowych w okolicy.
Swoją wiedzę, umiejętności i bogate zainteresowania pani Derya Sarkaya będzie wykorzystywała w pracy z uczniami naszej szkoły, czym z pewnością przyczyni się do ukształtowania w nich postawy zrozumienia, tolerancji i otwartości na to, co nowe i nieznane.
 
spac
Nowości
Banner
Ogłoszenia
Szkoła równych szans
Szkoła równych szans
LogowanieGościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości