25 | 03 | 2017
Europeans PDF Drukuj

Lifelong Learning Programme "Uczenie się przez całe życie"

comenius.gif

"Różni, podobni, tacy sami - My młodzi Europejczycy"
Opis projektu: Uczniowie będą mieli możliwość nawiązania znajomości i przyjaźni z uczniami z innych krajów. Wspólnie spróbują poznać i zrozumieć podobieństwa i różnice między nimi. To wzmocni ich poczucie do przynalezności do rodziny "Młodych Europejczyków. którzy stają się sobie coraz bliżsi z jednoczesnym zachowaniem własnej tożsamości.
Cas trwania: 36 miesięcy.
Rok 1 - Czas poznania - Podróż po szkole i najbliżej okolicy. Dzieci przedstawiają swoje rodziny, klasy, szkoły, najbliższą okolice, tradycje regionalne, atrakcje turystyczne, siebie i środowisko. W ten sposób uczą się więcej o sobie i nowych przyjaciołach. Próbują odkryć podobieństwa i różnice.
Rok 2 - Czas nauki - zapytaj, wyszukaj, odpowiedz. Uczniowie ze szkół partnerskich zgodnie z ustalonym wspólnie harmonogramem przekazują sobie zadania do rozwiązania (krzyżówki, rebusy, pytania z różnych dziedzin, zadania matematyczne), następnie rozwiązują i wyznaczonym terminie przekazują do koordynatora, który zamieszcza je w dzienniku elektronicznym dostepnym w internecie.

Rok 3 - Czas zabawy - Tańcz i śpiewaj razem z nami. Uczniowie uczą się tradycyjnych i nowoczesnych tańców europejskich, śpiewają wspólnie wybrane piosenki. Uczniowie zdobywają umiejętności muzyczne i taneczne odpowiednio do ich wieku i upodobań.

Questions and Answers
ENTER