23 | 02 | 2017
24 września 2012 - Święto Szkoły PDF Drukuj

24 września 2012 - Święto Szkoły

W dniu 24 września 2012 obchodziliśmy najważniejszy dzień dla całej społeczności szkolnej – Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym pw. Świętego Marcina, po której uczniowie, rodzice i zaproszeni goście zgromadzili się na sali gimnastycznej.

Dyrektor szkoły, Pani Grażyna Daniewska przywitała wszystkich zgromadzonych, w szczególności zaproszonych gości:

Członków  Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział Lublin na czele z Prezesem druhem Zdzisławem Łozińskim,

p. Danutę Daniewską – Przewodniczącą Zarządu Rady Dzielnicy Zemborzyce, p. Mirosława Jarosińskiego – Kierownika referatu Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin,

p. Ewę Bab – Inspektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin

Prezydium Rady Rodziców:  Małgorzatę Wojciechowską i  Joannę Korkosz,    druhnę Jadwigę Kowalską – Przewodniczącą Kręgu Instruktorów i Seniorów Związku Harcerstwa Polskiego,

przedstawicieli  Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku -wicedyrektora Waldemara Wieczorka i p. Alicję Łukasiewicz,

Pani Dyrektor nawiązała do daty Święta Szkoły 24 września, która łączy się z najważniejszymi wydarzeniami  w historii szkoły:

• rok 2006 - otwarcie  gmachu nowej szkoły
  • rok 2007 - utworzenie ZS8 ,w skład którego weszła SP nr 39 i G nr 25 ,
  • rok 2008 - nadanie imienia ;

-Szkole Podstawowej nr 39 - Aleksandra Kamińskiego,

-Gimnazjum nr 25  Szarych Szeregów,

• rok 2011 - odsłonięcie   tablicy pamiątkowej  poświęconej,

HARCERZOWI – ŻOŁNIERZOWI – PREZYDENTOWI  Ryszardowi Kaczorowskiemu.

Następnie uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych.

AKT  ŚLUBOWANIA

My, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 im. Aleksandra Kamińskiego w Lublinie
i Gimnazjum nr 25 im. Szarych Szeregów w Lublinie

Ślubujemy

Służyć Polsce, ojczyźnie naszych patronów, o której honor, niepodległy byt, tradycje i kulturę walczyli czynem i słowem, którą otrzymaliśmy w spadku jako bezcenną wartość naszego pokolenia.

Ślubujemy

Wierność harcerskim ideałom i  wartościom  Prawa Harcerskiego, by były zawsze wskazówką naszego postępowania.

Ślubujemy

Dbać o honor i tradycje szkoły oraz godnie reprezentować jej imię, rzetelną nauką i pracą wypełniać pokładane w nas nadzieje.

Ślubujemy

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna poświęcona heroizmowi, niezwykłej waleczności i prawości Szarych Szeregów pt.

Gdy gaśnie pamięć ludzka,  kamienie mówić będą….”

Niemi świadkowie historii ukrytej pod płaszczem piasku.

Gdy tory myśli wplątane w sieci pajęczej złudzenie

szamotaniną wspomnień na próżno czekają brzasku

wówczas powstaną oni- herosi Iliady wojennej:

opromienieni chwałą wyrytą w bryle kamiennej

w szarych mundurach, dryfując z nurtem strumienia,

wołać będą przez wieki, budząc pokolenia.